Průběh programu
Čtyři fáze programu Metabolic Balance

Přípravná fáze

V průběhu krátké přípravné fáze probíhá úvodní pohovor a následně odběr krve. Na základě laboratorních výsledků vystaví institut Metabolic Balance pro každého klienta individuální jídelníček. V této době (dva dny) se tělo připraví na změnu, které se zavedením nového jídelníčku nastane.

Přísná fáze

Během přísné fáze, která trvá nejméně 2 týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intenzivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.

Odlehčená fáze

V následné odlehčené přechodové fázi testuje klient opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Každý pro sebe volí vhodné potraviny a sleduje přitom, jak tělo na novou situaci reaguje, zda se tyto změny nějak odrazí na hmotnosti nebo zdravotním stavu.

Udržovací fáze

Udržovací fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotnosti a zdravotním stavem spokojen. Táto fáze není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené úspěchy.

Máte-li zájem o bližší informace nebo dohodnutí nezávazné bezplatné informativní schůzky, neváhejte a zavolejte mi nebo napište.