Metabolic Balance
Program na změnu stravování a regulaci tělesné hmotnosti

Metabolic Balance - je úspěšný program na úpravy výživy - který má čtyři fáze, v průběhu kterých budeme v osobním a telefonickém kontaktu pro konzultace, podporu, radu nebo inspiraci. Tento program má jasný cíl:

  • celkově posílit látkovou výměnu
  • redukovat hmotnost a udržet je na požadované úrovni

„Nechť je lék potravou a potrava lékem“

Hippokrates

Individuální jídelníček

Díky nesprávnému výběru potravin se často nedostávají našemu tělu látky potřebné k udržení vyvážené látkové výměny. To se negativně odráží na produkci hormonů v našem těle. Náš jídeníček se skládá převážně z nevhodných uhlohydrátů s rychlým vstřebáváním do krve a zároveň chybí dostatečné množství hodnotných bílkovin, potřebných, kromě jiných důležitých funkcí, pro stavbu a udržení svalové tkáně. Také vitamíny, minerály, druhotné rostlinné látky a stopové prvky nejsou často zastoupeny v dostatečném množství.

Takový způsob výživy ovlivňuje negativně produkci inzulínu - hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny v našem těle. Důsledky zvýšené tvorby inzulínu se odrážejí v různých oblastech funkce našeho těla - kromě jiného podporují ukládání tuků v těle a zároveň brzdí jejich odbourávání.

Posledních 20 let se lékaři, dietetikové, odborníci na potraviny intenzivně zabývají problematikou nevhodných stravovacích návyků. V roce 2001 se díky získaným zkušenostem podařilo sestavit speciální počítačový program, který umožňuje vytvořit každému klientovi individuální jídelní plán na základě laboratorního rozboru jeho krevního vzorku.

Složení osobního jídelníčku a dodržování několika jednoduchých pravidel vede k dosažení přirozené produkce inzulínu a zároveň k obnovení optimální produkce hormonů v našem těle. Díky tomu je možné vytvořit optimální podmínky pro zdravou látkovou výměnu.

Tímto způsobem je možné trvale upravit tělesnou hmotnost.

Máte-li zájem o bližší informace nebo dohodnutí nezávazné bezplatné informativní schůzky, neváhejte a zavolejte mi nebo napište. Velmi ráda se s Vámi osobně setkám.